Nawigacja
Strona główna
Informacje
Historia domu w obrazach
Imprezy 2019
Imprezy 2018
Imprezy 2017
Kwartalnik 'Impuls'
Kontakt
Dane osobowe
Linki
Mapka
Szukaj
Terapia
Zamówienia publiczne
Zamówienia do 30 000 €
Archiwum imprez
Imprezy 2016
Imprezy 2015
Imprezy 2014
Imprezy 2013 - II
Imprezy 2013 - I
Imprezy 2012 - II
Imprezy 2012 - I
Imprezy 2011
Imprezy 2010
Projekty z dofinansowaniem
Projekt szwajcarski
Strona w BIP
Strona w BIP
Elektroniczna skrzynka podawcza
Elektroniczna skrzynka podawcza
Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych 'Wspólna Radość'
Zamówienia publiczne
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Imprezy 2012 - II

"Dzień Spełnionych Marzeń"

      W dniu 20.IX.2012r. uczestniczyliśmy w XI Spotkaniu Integracyjnym "Dzień Spełnionych Marzeń", które miało miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Łyszkowicach. Obejrzeliśmy wspaniały występ dzieci ze szkoły podstawowej, które przedstawiły inscenizację o dawnych zwyczajach w rodzinie wiejskiej. Występowała także para młodych ludzi, którzy zaprezentowali kilka tańców towarzyskich. Następnie grupa młodzieży przedstawiła teneczny ukłąd czeerleaderski. Na końcu wystąpiła grupa dzieci z piosenkami "na krakowską nutę". później zostaliśmy ugoszczeni obiadem. Po posiłku zaproszono wszystkich na zabawę taneczną, którą uświetnił zespół młodych ludzi grających znane przeboje. Mimo chłodnej pogody humory wszystkim dopisywały i zadowoleni wróciliśmy do domu.
Magiczne Andrzejki

      W sobotę 24 listopada 2012r. w naszym Domu w budynku przy ul. Łanowej 43e odbyła się Zabawa Andrzejkowa. Zaraz po śniadaniu zaczęły się przygotowania: pompowanie balonów, wiązanie i rozwieszanie serpentyn. Po południu wszyscy mieszkańcy odświętnie ubrani zgromadzili się na parterze. Na parkiecie przy dźwiękach muzyki można było oddać się andrzejkowym szaleństwom. Nie zabrakło również magii. Podczas wróżb było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Nikt się nie nudził. Dobra atmosfera, świetna zabawa i poczęstunek spowodowały, że ten andrzejkowy wieczór na długo zapadnie w pamięci mieszkańców, a jeśli chodzi o andrzejkowe wróżby, to kto wie, może się spełnią...
II Turniej Sportów Barowych

      28 listopada byliśmy w mrocznym mieście pełnym pokus, które znajdowało się w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kluzeka. W tamtejszym Domu „szalony Joker” wraz ze swoją świtą „sterroryzował” nas dobrą zabawą i zachęcił do udziału w Turnieju Sportów Barowych. Daliśmy się porwać i wciągnąć w zabawę. Spróbowaliśmy szczęścia w trzech konkurencjach: kości, rzutki i piłkarzyki. Tytuł „Mistrza Kości” otrzymał jeden z mieszkańców naszego Domu, którego nie opuszczała dobra passa w rzutach kośćmi. Po wyłonieniu najlepszego zawodnika w każdej konkurencji odbyły się zawody w piciu piwa. Oczywiście piwo było bezalkoholowe, ale zabawa była wyśmienita. Na zakończenie turnieju „szalony Joker” rozdawał nagrody, dyplomy oraz zaprosił wszystkich na przygotowany przez jego świtę poczęstunek. Wróciliśmy z zaprzyjaźnionego Domu pełni dobrych emocji i z niecierpliwością czekamy na następne zaproszenie.
Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego 2012

      W dniu 06.12.2012r. został zorganizowany co roczny „Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego”. Organizatorami zawodów były Dom Pomocy Społecznej, ul. Łanowa 41 w Krakowie oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Wspólna Radość” z siedzibą w DPS ul. Łanowa 41. Współorganizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 153 im. J. Tischnera, która po raz kolejny gościła na swym obiekcie zawodników biorących udział w zawodach. W turnieju wzięło udział ponad 30 niepełnosprawnych zawodników z zaproszonych domów pomocy społecznej. Uczestnicy zostali podzieleni na kategorie ze względu na poziom posiadanych umiejętności tenisowych. W czasie zawodów mogliśmy obserwować wspaniałe umiejętności poszczególnych zawodników i cudowne zagrania: bekhendy, forhendy, topspiny, flipy, woleje czy też półwoleje. Wielką atrakcją zawodów okazała się możliwość rozegrania pokazowego pojedynku między trzema zawodnikami niepełnosprawnymi a byłą zawodniczką tenisa stołowego. Nasz turniej daje osobom niepełnosprawnym możliwość wykazania się posiadanymi umiejętnościami, umożliwia nawiązanie nowych znajomości, sprawia wiele radości a dzięki aktywności ruchowej jest formą rehabilitacji i staje się ważnym czynnikiem terapeutycznym. Trzeba też zaznaczyć, że: „Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego” jest oparty na zasadach fair-play, w którym liczy się udział a nie tylko zajęte miejsce w zawodach. Dlatego też, każdy z zawodników został nagrodzony okolicznościowym medalem a wszystkie ekipy otrzymały dyplomy. W czasie turnieju wszyscy uczestnicy mogli zasmakować strogonowa przygotowanego przez pracowników naszej kuchni. Dziękując wszystkim za uczestnictwo zapraszamy na następne zawody, które odbędą się 6 grudnia 2013r.