Nawigacja
Strona główna
Informacje
Historia domu w obrazach
Imprezy 2019
Imprezy 2018
Imprezy 2017
Kwartalnik 'Impuls'
Kontakt
Dane osobowe
Linki
Mapka
Szukaj
Terapia
Zamówienia publiczne
Zamówienia do 30 000 €
Archiwum imprez
Imprezy 2016
Imprezy 2015
Imprezy 2014
Imprezy 2013 - II
Imprezy 2013 - I
Imprezy 2012 - II
Imprezy 2012 - I
Imprezy 2011
Imprezy 2010
Projekty z dofinansowaniem
Projekt szwajcarski
Strona w BIP
Strona w BIP
Elektroniczna skrzynka podawcza
Elektroniczna skrzynka podawcza
Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych 'Wspólna Radość'
Zamówienia publiczne
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Imprezy 2013 - I

"DZIEŃ MATKI"

      W tym wyjątkowym Dniu myśleliśmy o naszych Mamach – kobietach, które swoim zyciem dają świadectwo bezwarunkowej miłości. 23 maja 2013 roku na spotkanie przyszły zaproszone Mamy, aby oglądnąć występ grupy teatralnej oraz indywidualne występy naszych mieszkańców. Na zakończenie przy kawie i ciasteczkach Mamy zostały obdarowane życzeniami, całusami i ogromną radością ze spotkania."WYCIECZKA DO PARKU MINIATUR SAKRALNYCH W CZĘSTOCHOWIE"

      Na Złotej Górze z pieknym widokiem na Sanktuarium Jasnogórskie można zobaczyć najpiękniejsze sanktuaria świata wykonane przez artystów i rzemieslników krakowskich. 22 maja 2013 roku nasza grupa 49 osób z wielką ciekawością oczekiwała zwiedzania tak niecodziennego miejsca. Budowle zbodowane sa w skali 1:25 co pozwala na dogłębne odkrycie wszystkich detali zabytków. Wśród miniatur widzieliśmy: Bazylikę Narodzenia Pańskiego w Betlejem, Świątynię Grobu Pańskiego w Jerozolimie, DomMaryi Dziewicy w Efezie, Bazylikę Świetego Domu w Loreto, Bazylikę Świętego Jana na Lateranie, Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, Bazylikę Świętego Franciszka w Asyżu, Bazylikę Świetego Piotra. Zobaczyliśmy również na tle kilkudziesięciometrowej wapiennej ściany postać Jana Pawła II, która została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa. Obsługa Parku przygotowala nam kiełbaski z grilla, którymi wzmocniliśmy sie po zwiedzeniu wielu atrakcji. Pogodny dzień, świecące słońce i miła obsługa spowodowały, ze wycieczka była udana a my liczymy, że jeszcze tu wrócimy."XI PRZEGLĄD TEATRALNO – MUZYCZNY 'O BUŁAWĘ LAJKONIKA'"

      Grupa teatralna "Teatr Wyobraźni" złożona z mieszkańców naszego Domu, na 19 kwietnia 2013 roku przygotowała przedstawienie teatralne pt.: "Niezwykła Przygoda Michasia Pogody". Spektakl potroszę komediowy, magiczny, sensacyjny trzymał w napięciu widzów i jury Festiwalu. Aktorzy perfekcyjnie wywiązali się z powierzonych im zadań a na koniec występu zostali nagrodzeni brawami. Aktorzy z niecierpliwością czekali na decyzję jury. Po kilku tygodniach, na zakończenie XIV Tygodnia Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z wzajemnością" czekała nas miła niespodzianka w postaci Wielkiej Buławy Lajkonika - głównej nagrody w przeglądzie teatralnym. Radości nie było końca, a grupa teatralna już muśli o przyszłym roku i kolejnym przedstawieniu."TOPIENIE MARZANNY"

      Mając dość okrutnej, ponurej i mroźnej zimy 20 marca 2013 postanowiliśmy przywołać wiosnę topiąc kukłę Marzanny w wodach Jeziora Bagry. Kukła została zrobiona przez naszych mieszkańców na zajęciach terapii zajęciowej i chociaż nie lubimy zimy obdarowaliśmy Marzannę kolorowym strojem, daliśmy jej ładną buzię licząc, że w zamian pozwoli przyjść upragnionej Wiośnie. Marzanna otoczona orszakiem złożonym z mieszkańców i pracowników została wrzucona w wody jeziora. Czy przyniesie piękny czas ciepłych, upajających aromatem kwiatów dni? Poczekamy...zobaczymy."II TURNIEJ GIER HOLOWYCH"

      Dnia 13 marca 2013 roku odbył się drugi Turniej Gier Holowych w Domu Pomocy Społecznej na ul. Kluzeka 6. Rywalizowaliśmy z mieszkańcami innych DPS-ów w trzech konkurencjach: "kręglach", "drzewku szczęścia" i "zbijaniu butelek". Zawody obudziły we wszystkich ducha rywalizacji. Najwięcej pozytywnych emocji i zdobytych punktów przyniosła nam konkurencja znajdująca się pod tajemniczą nazwą "drzewko szczęścia". Była to makieta z pięcioma otworami do której wrzucało się miękkie piłeczki. Każdy z nas miał 7 rund i liczyła się suma wszystkich rzutów. Po zawodach mogliśmy się wszyscy posilić pysznym obiadem i zregenerować siły. Na koniec turnieju Dyrektor goszczącego nas Domu, rozdał uczestnikom dyplomy i ogłosił wyniki. Niestety tym razem nie zdobyliśmy pierwszego miejsca. Daliśmy fory naszym przeciwnikom, ponieważ nie możemy zawsze być wygranymi!!!"DZIEŃ KOBIET"

      8 marca w naszym Domu świętowaliśmy Święto Kobiet, życząc wszystkim radości, miłości, wielu pięknych, słonecznych dni. Specjalnie dla Pań wystąpił nasz mieszkaniec Pan Tomasz Hellner, który zaśpiewał swoje piosenki komponowane z potrzeby serca. Inni Panowie czytali utwory liryczne, składali życzenia świętującym Paniom. W atmosferze radości, przy stołach zastawionych słodyczmi, dzień ten szybko minął a Panie otrzymały obietnicę, że przez cały rok będą otaczane miłością."XIX PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH"

      24 stycznia 2013 roku po raz kolejny nasza grupa teatralna "Teatr Wyobraźni" wystąpił w Przeglądzie Zespołów Kolędniczych w Tuchowie przedstawiając własną interpretację "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa. W miłej atmosferze, nagrodzeni gromkimi brawami uczestniczyliśmy w niezapomnianej imprezie artystycznej, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Artyści "Teatru Wyobrażni" otrzymali wyróżnienie, a wystawiona szopka bożonarodzeniowa wykonana przez naszych mieszkańców wzbudziła duże zainteresowanie oglądających, a jury nagrodziło ją nagrodą rzeczową – mini wieżą, która teraz umila nam wolny czas. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd do Tuchowa.