Nawigacja
Strona główna
Informacje
Historia domu w obrazach
Imprezy 2019
Imprezy 2018
Imprezy 2017
Kwartalnik 'Impuls'
Kontakt
Dane osobowe
Linki
Mapka
Szukaj
Terapia
Zamówienia publiczne
Zamówienia do 30 000 €
Archiwum imprez
Imprezy 2016
Imprezy 2015
Imprezy 2014
Imprezy 2013 - II
Imprezy 2013 - I
Imprezy 2012 - II
Imprezy 2012 - I
Imprezy 2011
Imprezy 2010
Projekty z dofinansowaniem
Projekt szwajcarski
Strona w BIP
Strona w BIP
Elektroniczna skrzynka podawcza
Elektroniczna skrzynka podawcza
Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych 'Wspólna Radość'
Zamówienia publiczne
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Imprezy 2016Przegląd grup kolędniczych w Tuchowie

      Tegoroczne przedstawienie bożonarodzeniowe, zaprezentowane przez Teatr Wyobraźni to historia Narodzenia Pana Jezusa. Aktorzy pokazali wydarzenie, które wydarzyło się ponad 2 tysiące lat temu w Betlejem. Głównym atutem przedstawienia była oprawa muzyczna, najpiękniejsze kolędy wykonane przez artystów oraz ich opiekunów. Widzowie Przeglądu w Tuchowie nagrodzili wszystkich artystów gromkimi brawami, a organizatorzy obdarowali naszą grupę teatralną upominkami, które będą miłym wspomnieniem z Tuchowa.


Integracyjne spotkanie "W świecie karaoke" w Młodzieżowym Domu Kultury w Krakowie, na osiedlu 1000 lecia w Nowej Hucie.

      Od kilku lat nasz Dom współpracuje z MDK im. Andrzeja Bursy. Zorganizowana przez nas impreza pozwoliła mieszkańcom Domu zaprezentować swoje zdolności wokalno – muzyczne szerszemu gronu odbiorców. W imprezie udział wzięli udział członkowie rodzin naszych podopiecznych oraz młodzież XXI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Wykonawcy zostali docenieni gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Czas spędzony w dźwiękach muzyki pozwolił przeżyć niezapomniane chwile wszystkim uczestnikom oraz nawiązać nowe znajomości z twórczymi, młodymi ludźmi.


Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego

      Hortiterapia to jedna z form terapii, która pozwala naszym mieszkańcom odzyskiwać lepszą formę psycho fizyczną. Nasi podopieczni dbają o nasz ogród i poszerzają swoją wiedzę na temat roślin – ich gatunków i uprawy. Cały rok mieszkańcy odwiedzają Ogród Botaniczny, który w różnych porach roku wita zwiedzających zmienną scenerią barw i kształtów przypominający żywy teatr. Każde wyjście relaksuje, pomaga przeżyć niezapomniane chwile na łonie natury.Wycieczka do Zakopanego

      W czerwcu pojechaliśmy na wycieczkę do Zakopanego. Nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach a następnie spacerkiem po Krupówkach przeszliśmy do Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza. Ekspozycja muzealna prezentuje twórczoćść zakopiańskich artystów do 1939 roku. Można zobaczyć architekturę i ornamentykę w stylu zakopiańskim, kolekcję portretów Witkacego, obrazy Rafała Malczewskiego, Zofii Stryjeńskiej, Wojciecha Weissa oraz przepiękny ołtarz Jana Szczepkowskiego. Koronki, plakaty i fotogfrafie uzupełniają zbiory. Na koniec odwiedziliśmy zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej w Zakopanem. Razem ze znajomymi z Zakopanego miło spędziliśmy czas przy grillu i wspólnym śpiewie. Dzień spędzony w stolicy Tatr przyniósł niezapomniane chwile, które na długo pozostaną w naszej pamięci.Piknik "Lata 20, lata 30"

      8 września nasz Dom wraz ze Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych "Wspólna Radość" zorganizował imprezę integracyjną dla około 600 osób – mieszkańców Domów Pomocy społecznej z województwa małopolskiego, ich rodzin i opiekunów , dzieci i młodzieży oraz społeczności lokalnej. Motywem przewodnim będzie czar wspomnień 20-lecia miedzywojennego, kiedy nasz kraj rozkwitał, a ludzie polityki i sztuki nadawali ton codziennemu życiu. Podczas Pikniku wystąpił Pan Jan Wojdak, Andrusy Krakowskie,oraz Fudacja Artystyczna Contito Do tańca przygrywał zespół "Słoneczni". Piękna scenografia i słoneczna pogoda uświetniły naszą imprezę. Mamy nadzieję, że goście świetnie się bawili i już za rok zaszczycą nas swoją obecnością na kolejnej imprezie.Pielgrzymka do Częstochowy

      Matka Boska Częstochowska czeka na wszystkich, którzy pragną jej opieki i my wybraliśmy się z pielgrzymką do Jej stóp, aby prosić o łaski dla nas i wszystkich potrzebujących. Największym skarbem Jasnej Góry jest obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem. Najstarszy opis wizerunku Matki Bożej podaje Jan Długosz w Liber Beneficiorum: „Obraz Maryi Najchwalebniejszej i Najdostojniejszej Dziewicy i Pani, Królowej świata i Królowej naszej (...) wykonany dziwnym i rzadkim sposobem malowania (...) o przeładnym wyrazie twarzy, która spoglądających przenika szczególną pobożnością - jakbyś na żywą patrzył”. W roku 1382 Władysław, książę Opola, przekazał obraz do kościółka na Jasnej Górze, oddając go pod opiekę Ojcom Paulinom. Od tamtej pory Matka Boża strzeże naród polski. W dniu pielgrzymki o godzinie. 12.00 było nam dane uczestniczyć w uroczystym odsłonięciu Obrazu, a następnie wzieliśmy udział w adoracji i Mszy Świętej. Zwiedziliśmy również Skarbiec katedralny, w którym obejrzeliśmy wyroby złotnicze z XIV, XV i XVI wieku oraz ornaty, psałterze, kielich, różańce należące do władców i biskupów polskich.Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego 2016

      W dniu 06.12.2016r. został zorganizowany coroczny „Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego”. Organizatorami zawodów były Dom Pomocy Społecznej, ul. Łanowa 41 w Krakowie oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Wspólna Radość” z siedzibą w DPS ul. Łanowa 41. Współorganizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 153 im. J. Tischnera, która po raz kolejny gościła w swym obiekcie zawodników biorących udział w zawodach.
W turnieju wzięło udział ponad 40 niepełnosprawnych zawodników zaproszonych domów pomocy społecznej. Uczestnicy zostali podzieleni na kategorie ze względu na poziom posiadanych umiejętności tenisowych (cztery grupy męskie i jedna grupa kobieca). W czasie zawodów mogliśmy obserwować umiejętności poszczególnych zawodników, którymi czarowali przy stołach tenisowych, takie jak: bekhendy, forhendy, topspiny, flipy, woleje czy też półwoleje.
Dodatkową atrakcją zawodów był pokazowy pojedynek deblowy rozegrany między graczami DPS ul. Łanowa 41 a DPS w Białce Tatrzańskiej (w skład debla wchodził zawodnik niepełnosprawny oraz pracownik domu).
Nasz turniej daje osobom niepełnosprawnym możliwość wykazania się posiadanymi umiejętnościami, umożliwia nawiązanie nowych znajomości, sprawia wiele radości a dzięki aktywności ruchowej jest formą rehabilitacji i staje się ważnym czynnikiem terapeutycznym i aktywizacyjnym.
Trzeba też zaznaczyć, że: „Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego” jest oparty na zasadach fair-play, w którym liczy się udział a nie zajęte miejsce w zawodach -zgodnie z duchem idei olimpijskiej. Dlatego też, każdy z zawodników został nagrodzony okolicznościowym medalem a wszystkie ekipy otrzymały dyplomy, puchary oraz zestaw słodkości.
Na wszystkich spragnionych i zgłodniałych po włożonym wysiłku sportowym czekała kawa, herbata oraz smakowicie przygotowany przez naszą kuchnię strogonow.
Dziękując wszystkim za uczestnictwo, życzymy zawodnikom oraz trenerom wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku i jednocześnie zapraszamy na następne zawody, które odbędą się w przyszłym roku.Wadowice 13.09.2016 r.

      Aby zapoznać się bliżej z miastem rodzinnym Jana Pawła II, mieszkańcy udali się na zwiedzanie z przewodnikiem domu Karola Wojtyły. Obejrzeli także wnętrze Bazyliki Mniejszej Ofiarowania NMP przy głównym placu miasta. Przy okazji odwiedzili pobliski Gorzeń Górny, w którym mieli okazję zapoznać się ze zbiorami muzealnymi, zgromadzonymi w domu poety Emila Zegadłowicza i odpocząć wśród otaczającej muzeum bujnej roślinności. Spotkanie zarówno z najbardziej znanymi, jak i mniej popularnymi w kulturze postaciami i ich biografiami było bardzo ciekawym i inspirującym doświadczeniem, które pozostało w pamięci uczestników.Tyniec 27.08.2016 r.

      Piękno okolicy tynieckiego wzgórza jest wszystkim znane. Mieszkańcy wraz z opiekunami odbyli wycieczkę w tamte rejony – zwiedzili nie tylko klasztor i kościół, ale również spędzili miło czas, obserwując rozległe widoki na Wisłę z wysokiej skarpy. Łagodne piękno przyrody i architektury wprawiło wszystkich w dobry nastrój.Niepołomice 09.07.2016 r.

      Podczas tej letniej wyprawy mieszkańcy zwiedzili niepołomicki Zamek Królewski, zachwycając się architekturą, odpoczywając na pięknym dziedzińcu arkadowym, zjedli tez pyszne lody. Szczególną atrakcją było spotkanie z końmi w pobliskim klubie jazdy konnej „Pod Żubrem”. Dodatkowo w drodze powrotnej do Krakowa grupa odwiedziła Wieliczkę, zapoznając się z głównymi zabytkami w centrum miasta, czyli Zamkiem Żupnym, kościołami i rynkiem.ZOO 21.05.2016 r.

      Mieszkańcy lubią wizyty w krakowskim ZOO. Jest ono nie tylko pięknie usytuowane na wzgórzu Pustelnik na terenie Lasu Wolskiego, ale oferuje gościom możliwość naprawdę bliskich spotkań z niezwykłymi okazami zwierząt. Szczególną radość budzą wybryki małp, można poczuć grozę słysząc ryk lwa i uważnie przyglądając mu się zza szyby. Dla mieszkańców to zawsze radosne wyjście, pozostawiające niezapomniane wrażenia z ciepłych spotkań ze światem zwierząt.Kalwaria Zebrzydowska 19.05.2016 r.

      Znana ścieżka wzdłuż zabytkowych stacji Drogi Krzyżowej zapełniła się naszymi mieszkańcami, którzy z chęcią przemierzali wzgórze Sanktuarium pasyjno – maryjnego oo. bernardynów. Duże wrażenie zrobiła również bazylika Matki Boskiej Anielskiej. Mieszkańcy wrócili pokrzepieni duchowo i zadowoleni z wyjazdu, który połączył rożne formy dobrego, wartościowego spędzania wolnego czasu.      Na codzień mieszkańcy spędzają wspólnie czas spotykając się z okazji uroczystości okolicznościowych takich jak: imieniny, urodziny, organizują potańcówki, czy też muzykują przy grillu.