Nawigacja
Strona główna
Informacje
Historia domu w obrazach
Imprezy 2017
Imprezy 2016
Imprezy 2015
Imprezy 2014
Imprezy 2013 - II
Imprezy 2013 - I
Imprezy 2012 - II
Imprezy 2012 - I
Imprezy 2011
Imprezy 2010
Kwartalnik 'Impuls'
Kontakt
Linki
Mapka
Szukaj
Terapia
Zamówienia publiczne
Projekty z dofinansowaniem
Projekt szwajcarski
Elektroniczna skrzynka podawcza
Elektroniczna skrzynka podawcza
Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych 'Wspólna Radość'
Zamówienia publiczne
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Imprezy 2017Turniej Piłki Nożnej - Seni Cup-2017

      W dniach 23-25 maja 2017 r. nasza drużyna piłkarska po raz kolejny wzięła udział w Turnieju Piłki Nożnej “Seni Cup 2017” organizowanym w miejscowości Czarna, który był zarazem eliminacją do turnieju finałowego. W turnieju wzięło udział ponad dwadzieścia drużyn z Domów Pomocy Społecznej. Pierwszego dnia odbyły się mecze obserwowane, na podstawie których zostaliśmy przydzieleni do grupy B. W następnych dwóch dniach odbywały się mecze grupowe. Nasza drużyna po zaciętych i pełnych dramaturgii pojedynkach, w których odniosła cztery zwycięstwa i poniosła tylko jedną porażkę zajęła drugą pozycję. Warto również zaznaczyć że nasz team był jednym z najskuteczniejszych w całych zawodach. Każdy pojedynek był pełen zwrotów akcji, wielu spięć pod bramkami, dryblingów oraz efektownych parad bramkarskich. Za udział w rozgrywkach każda drużyna otrzymała pamiątkowe medale, puchar oraz drobne upominki. Dodatkowo nasz zawodnik został uhonorowany statuetką dla najlepszego technika turnieju. Mimo, że w tym roku z powodu deszczu aura nie była łaskawa to nie przeszkodziło to zawodnikom w reprezentowaniu wysokich umiejętności, które rozwijają w treningu w swoich placówkach. Należy też wspomnieć, że tegoroczne zawody odbyły się pod patronem PZPN, którego prezesem jest jeden z najlepszych zawodników w historii polskiej piłki nożnej Pan Zbigniew Boniek. Mając w pamięci niezapomniane chwile z tegorocznych rozgrywek czekamy z niecierpliwością na zaproszenie do kolejnej edycji Piłkarskiego Turnieju “Seni CUP 2018”.
Turnus Rehabilitacyjny w Zakopanem

      W dniach 1.06-14.06 2017r. odbył się turnus rehabilitacyjny mieszkańców naszego domu w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym ''MARIA''5 ul. Podhalańska 3 A- Zakopane. W turnusie brało udział 29 mieszkańców oraz 6- ciu pracowników.

Ośrodek oraz teren przystosowany był do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy jak i personel zakwaterowani byli na pierwszym piętrze w pokojach 1,2,3 i 4 osobowych z łazienkami oraz balkonami, w każdym pokoju było radio, telewizor oraz czajnik elektryczny. W ośrodku znajdowała się przestronna jadalnia, sale rehabilitacyjne, sala bilardowa, siłownia, sauna, jacuzzi oraz sala zabaw, dzięki czemu możliwe było organizowanie różnorodnych zajęć aktywizacyjno – rehabilitacyjnych. Program rehabilitacyjny dla każdego mieszkańca był ustalany indywidualnie, w zależności od rodzaju schorzenia i zawierał różnorodne zabiegi m.in: (magnetoterapię, laseroterapię, krioterapię miejscową, elektroterapię, terapię ultradźwiękową, fototerapię, a także solux, inhalacje i drenaż limfatyczny.)
Na terenie ośrodka znajdował się ogród, altana, grill, boisko do gry w piłkę nożną oraz koszykówkę, z czego mieszkańcy pod opieką personelu korzystali, biorąc udział w różnych turniejach sportowych.

W trakcie pobytu mieszkańcy zwiedzali Krupówki, skocznię narciarską, Kuźnice, Nosal, wyjechali kolejką na Gubałówkę, a także uczestniczyli w wycieczce do Morskiego Oka, Doliny Chochołowskiej, Doliny Strążyskiej, byliśmy też na Słowacji. W trakcie pobytu odwiedziliśmy Klasztor Braci Albertynów na Kalatówkach.

Regularnie odbywały się spotkania integracyjne, muzykoterapia, relaksacja, silwoterapia, chromoterapia, grill, a także ćwiczenia i wieczorne spacery poprawiające kondycję psycho-fizyczną. Bardzo miło spędzaliśmy czas podczas wieczoru regionalnego z kapelą góralską.

Pogoda i humory dopisywały, a podczas wieczoru pożegnalnego wspominaliśmy wszystkie zwiedzone miejsca. Zostały miłe wspomnienia i zdjęcia.